Srpen 2008

Já jsem největší tonkááá, hurááá...

31. srpna 2008 v 21:39 | Mandie...Kikííís... |  ...moje kecy
...hojky. Opět zdravím po delší době, ale můžu Vám říct, že mě to vůbec neštve. :D
Zase moje mírné shrnutí toho, co sem dělala. Ve čtvrtek jsem byla ve městě prvně s Markét a Aničkou, poté s Jane a ještě se k nám přidali Kiki a Niki a obcházely jsme snad půl Jihlavy. :D Nejvíc mě dostali jak říká Šárka ti "naši rómští spoluobčané" v tom parku, když sem zmínila dvě jména a jedna malá slečna za mnou přišla, jestli znám: "Támhlety dvě dvojčata, když říkám jejich jméno." a přitom sem mluvila o někom úplně jiným.
V pátek jsme s Kájou a Áňou byly v Praze. Obešly jsme takovej asi ten turisty nejfrekventovanější střed Prahy, prolítaly jsme plno obchodů nejrůznějšího typu a nakonec jsme to zakončily na Novým Smíchově. Něco málo sem si koupila a ještě sou asi tři věci, který jsem tam viděla a docela bych si je ještě chtěla koupit. Ale byl to slušnej záhul, absolvovat to.
V sobotu jsem s našima jela do Brna, byli jsme tam s bráchou a poté jsme se přesunuli do chrámů konzumu, jak říká můj táta všem obchodům a obchodním centrům, v tomhle případě myšlena Vaňkovka, Olympie a Ikea.
A dneska jsem před obědem zase byla s Ančí a Markét a poo sme s Áňou a Kájou byly na výstavě fotek Sáry Saudkový, která tu byla dneska opslední den, poté prošly asi dva jediný otevřený vietnamský obchody, místní supermarkety a zakempili na jednom z nejhezčích, zelení porostlých jihlavských míst. :)
Teď už tu sedím jen tak a docela se nudím a jelikož zejtra máme s holkama sraz docela časně ráno asi to tady ukončím zalezu do postele, budu si chvílu číst a doufám, že brzo usnu. On první školní den po těch dvouch měsících dá zabrat, tak bude potřeba se hodně vyspat. :) (A ještě když jsem viděla ten náš rozvrh, dělá se mi docela mdlo, jednak z rozmístění těch hodin, ale hlavně z některých učitelů, který jsme dostali nově. :D) Zejtra přeju hodně štěstí a teď přeju dobrou.. :)


Potulky se zatoulali do džungle...

27. srpna 2008 v 23:29 | Mandie...Kikííís... |  ...moje kecy
...ehm, ehm. :D Skoro po tejdni se zase hlásím s nějakým tím článkem. Někdy včera, nebo kdy to vlastně bylo sem na blog sala novej design, ještě o něm napíšu článek, tak doufám, že se Vám aspoň trochu líbí. Je možný, že na něm budu ještě něco dolaďovat, ale uvidíme do budoucna.
Stručně popíšu, co se stalo. Ze čtvrtka na pátek sme s kájou byli u Jane, večer sme se dívali na film Čokoláda, kerej se mi dost líbil a těsně poté sme prodělali asi dvouhodinový, né-li delší, rozhovor na velice zajímavé, podivné, intelektuálské téma. :D Jak ve čtvrtek, tak v pátek vzniklo plno fotek, který stáli za to. :D Teď si dál nejsem jistá co jak šlo po sobě, ale v sobotu večer sem byla s taťkou v Želivě na noční prohlídce, což místama působilo strašně magickou atmosférou a ještě sme nakonec dostali normální klášterní pivo, medovinový a třešňový. Nikdy sem netušila, že něco takovýho existuje. V neděli sme zahájili s Markét a Ančou jakoby "DéVéDé" týden a koukali sme se na Můj soused zabiják. V pondělí sem byla na kulečníku, pak tu byla Monča a pak u nás Markét s Ančou spali a dívali sme se na další film, tentokrát Amélii z Montmartru a tak sem se konečně dočkala a viděla to. Líbilo se mi to, ale dokud sem to neviděla, fakt sem nevěděla co od toho čekat. V úterý sem byla dopo s Luciš, šli sme na oběd, kde sme potkali Káju s její "maceškou" a potom sem měla mít sraz právě s Kájou a Áňou. Tyo, to by jeden neřekl, kolik známejch lidí za jeden den na konci prázdnin potká, skoro bych řekla, že víc, než za celý prázky dohromady. Těsně poté, co sem dorazila domů sem vyrazila k Terce, kde sme s Aničkou H. spali (Pche, Markét s Ančikou se dívali na Supernáhradníka :D). A dneska odpo sem opět byla s Markét a Ančí. Dívali sme se na Ledové ostří 2, což mě fakt docela dost bavilo. "Teď" k večeru sme byli ještě venku vyfotit pár fotek a ještě předtím u nás doma sem si udělala ze svejch zimních čepic hlavu skoro jako má Marge. :D:D Ale vysvětlete mi někdo, jaktože ten rybník tady u nás tak divně skoro bych řekla až bublal, dělali se na něm kolečka jako když na ně kape a přitom nebe bylo modrý? Mě to přišlo jako kdyby se to pomalu začlo měnit v bažinu nebo tam je něco jako sinice? Já fakt nwm, je to pro mě záhadou. Teď asi konečně ukončím tenhle nekonečnej článek, ke kterýmu sem se docela nutila a opustím Vás, ikdyž mám v plánu ještě kvůli Musicbloku na Čt1 zůstat vzhůru do půlnoci (měli by tam bejt Coldplay :D). Takže se loučím podle Aničky: mír s Váma bratři. :)

Nalejem to do keříčků, ať maj pejsci co žrát...

21. srpna 2008 v 13:03 | Mandie...Kikííís... |  ...moje kecy
..a třeba se i přiotráví :D Nebo kam byste chtěli dát zbytek polívky na chatě, dke pořádně nic není? :D To už bych radši neřešila. Včera za mírnýho deštíku sme se na kole s Ančou a Marťou vraceli z tý chaty (asi nějakejch 20 km?) a řeknu Vám, že tuhle cestu radši už nikdy nechci jet, ale kdo ví kdy jí zase pojedu. Na tý chatě to bylo docela dobrý, ale nějaký výtky bych našla. Jako co mě vt uhle chvíli napadne jako to, co mě pobavilo: roztrhlej ubrus, sprďan za to naše strašně hlasitý řvaní, zlomená noha od dřevěný lavičky, nedostatek pitný vody a kvůli tomu jenom pití mlíka, sprďan za provádění osobní hygieny u pumpy, ikdyž sem si jenom napustila do dlaní vodu a chrstla si to na ksicht apod. (asi by se dalo ještě pokračovat hodně, hodně moc dál) Většinu toho, co sem vypsala pochopí opravdu v tom pravým smyslu jen ti, co tam byli. :) Odpo sme ještě byli v čajce (tyo doufám, že kluci nemuseli spát za plátnem na leťnáku anebo pokdu tam spali, že to zvládnu v poho :D) a pak sem šla s mamčou jen tak po obchodech. Koupila sem si nový rifle a sukni, tak doufám, že zase stejný nebude mít celá Jihlava. :D Heleďte měli ste někdy pocit, že se za Váma všichni otáčej a skoro až moc obdivně na Vás čučej? :D To nám se s Kiki stává poslední dobou až moc často, viď? :D
Teď už odtud vypadnu, páč mám ve 2 sraz s Kájou. Tak se mějte a páčko :)
(fotka z Bouzova, kde sme byli někdy v květnu a zmiňovala sem se o tom tady)

Horkýže Slíže - Malá Žužu...

19. srpna 2008 v 15:26 | Mandie...Kikííís... |  ...co ráda poslouchám
...tak tohle mi celou neděli harašilo v hlavě :D (zajímalo by mě co je to za holku :D)

Šutr opalovák teda moc neopaloval... :D

18. srpna 2008 v 9:24 | Mandie...Kikííís... |  ...moje kecy
...ahoj, včera sem přijela od Lucky z chalupy(byla sem tam sobota-neděle), ale byla sem už natolik hotová, že jediný na co sem měla sílu bylo umejt se a zapadnout do postele. Prvně vypadalo, že bude jen hnusně, ale v sobotu se to docela vybralo a nakonec nám místama bylo i vedro. :D Bylo to tam fajn, ale štve mě, že tam nebudu dýl, když už tam Honza není. :D No za 10 minut mám vyrazit k Anče před barák a pojedem na kole na její chatu, takže už se z počítače klidím a uvidíte mě tu asi zase ve středu. Zatím páčko a doufejte, že mě nic nezajde :D :)

Jak říká můj táta - "Lafstory" Bathory...

15. srpna 2008 v 23:12 | Mandie...Kikííís... |  ...filmy
...je film, na kterým jsme dneska byli s Luckou. Když sem o tom přemýšlela, nedokázala sem si představit, jak ten film asi bude vypadat. Nebudu se rozepisovat o ději ani nic podobnýho, od toho sou tu kina, abyste se na to mrkli. :) Myslím, že většina snad potom ani nebude litovat. Napsala bych svoje dojmy, pokud se mi to povede hned regulovat. :) Kdybych to měla srhnout do jednoho slova použiju tohle: drsný. Sice kvalita našeho kina nebyla na nějaký extra úrovni, ale viděla sem, co sem chtěla. (Pro ty, kteří bydlí ve stejným městě jako já - věřili byste tomu, že celej kinosál byl úplně plnej a dokonce už ani pět minut před začátkem nepouštěli dovntiř, protože nebylo místo na sedačkách?) Celkově nad celým filmem žasnu. Sice sem kolikrát schovávala radši hlavu při některých těch krvavých apod. scénách, ale o to bylo působivější. Bylo vidět, že se na tom vyřádilo taky dost odborníků, který to nehorázně bavilo. Plno záběrů bych docenila ale daleko víc, kdyby v tom našem jediným kině (to druhý úspěšně opravujou, sem zvědavá jestli na konci září fakt bude rekonstrukce hotová) v celým městě byl pořádně zaostřenej obraz. Pomalu to začnu ukončovat, páč zrovna nevím, co bych k tomu ještě řekla. Ajo vlastně, ještě jednu výtku bych připsala. S Luckou sme tam schválně tvrdli až do konce titulků a nakonec tam ani nebyly vypsaný žádný zámky, hrady apod. kde se to točilo. Já vím, bylo jich hodně, celkově všech míst, ale i tak. Jediný, čím sem si byla jistá, byly jak vnitřní tak venkovní prostory Telče, na kterou, jak už asi někteří vítě, nedám dopustit. Tak snad někdy příště. :) (A byla teda Čachtická paní oběť nebo vraždekyně? Nevím. Nejspíš asi záleží hlavně na úhlu pohledu.)
Věta na závěr: Říkám si, jestli tohle v dějinách takhle (nebo alespoň přibližně) všechno opravdu bylo, tak čumím s otevřenou pusou.
Trailer:

Česko-Saské Švýcarsko...

14. srpna 2008 v 14:45 | Mandie...Kikííís... |  ...foceno srdcem
...tímhle tématem mě vlastně by se dalo říct inspirovala Markét, když napsala na blog, že tam odjíždí. Já sem tam s rodičema byla v roce 2005 a prošla sem pár fotek odtud a některý sem dám.
(sorry za tu kvalitu, ještě si s tím pohraju ;)
(→celý článek)

(Údajně) emo- smajlící... :D

13. srpna 2008 v 12:04 | Mandie...Kikííís... |  ...emo
Image Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.us
...taky starší záležitost, ale sou fakt krásný :) netuším odkud je mám, měla sem to jen tak uložený mezi rozepsanýma článkama. :)

Mužův týden bez ženy...

12. srpna 2008 v 12:15 | Mandie...Kikííís... |  ...to, co nemá smysl
...tak tohle mě totálně dodělalo :D :)
Pondělí
Jsem sám doma. žena na týden odjela. Je to skvělý pocit. Velmi příjemná změna. Myslím si, že tu prožijeme se psem nezapomenutelný týden. Udělal jsem přesný plán a rozvrhl jsem si čas. Vím přesně, kdy vstanu, kolik času strávím v koupelně a kolik přípravou snídaně.
Propočítal jsem také čas na mytí nádobí, úklid, psí procházky, nákupy a vaření. Když jsem odhadl celkový čas, velmi příjemně mne překvapilo, že budu mít spoustu volna.

Žárlivost se nevyplácí...

11. srpna 2008 v 12:05 | Mandie...Kikííís... |  ...příběhy, povídky, básničky
...další z příběhů, při kterým cítím takovej divnej pocit u srdíčka... (→celý článek)
Ještě před pár hodinami byla venku s nejlepšíma kámoškama a se skvělýma klukama a skvěle se bavila. Teď ale sedí v pokoji, bloudí po netu a píše těm jediným dvou lidem, kteří jsou zrovna na icq. Vzpomíná na chvíle, kdy si psali. S tim bezvadnym klukem, s kterym si tak rozuměla. Co když ho viděla už naposledy??? Co když se už nikdy neozve??? Ale proč??? Vždyť si přece tak rozuměli, tak proč jí přestal psát??? Proč si vymazal její číslo z mobilu??? Kde je chyba??? Takový a spousty dalších otázek jí vrtá hlavou. Ale už se rozhodla..

Odjíždím k Martě...

11. srpna 2008 v 8:48 | Mandie...Kikííís... |  ...moje kecy
...na jejich chatu. Nějaký články, jak už sem psaal včera, jsou přednastavený a další asi tři články, který sem chtěla zveřejnit sem nedodělala, páč mi to nechtělo vložit fotky, takže ty budu muset dodělat až to někdy zase pude. Za chvilku se tady pro mě staví Anča, tak už se do radši připravit do pozoru, ať nezdržuju. :) Tak se mějte pěkěn a pápá...

"Lajf is ízy, bejbé"... :D xD

10. srpna 2008 v 22:59 | Mandie...Kikííís... |  ...moje kecy
...nebojte se, mě vůůůbec, ale vůůůůbec nehrabe. :) To sme jenom v pátek byli v Humpolci na pivních slavnostech, o kterých se všude psalo jako o hudebním festivalu Bernard. Původně to vypadalo, že tam pojedu jen s taťkou, ale postupem času se to vyvinulo tak krásně, že sem tam jela s mýma třema kámoškama: Peťou, Kiki a Barčou (s kterou se vidím při lepší vůli jednou za rok). Byli sme tam přibližně nějak od 4 hodin, kdy vystupovala Ewa Farna, po ní následovali po nějaký přestávce Airfare, jako další hudební skupina vystoupil Děda Mládek Ilegal Band nebo jak se to přesně jmenuje a potom přišla na řadu Vypsaná Fixa, po který vystupoval ještě Visací Zámek, ale to už sme byli my někde v čoudu - na cestě domů. Mezi ty vystoupení vkládali ještě nějaký kaskadérský kousky apod. Při těhc Airfare sme s Peťou byli jedny z mála, který už tam "pařili", skákali atd. :D Ale při tý Fixe se to jako fakt solidně rozjelo, no jo už bylo pozděj, lidičky měli přece jenom připito. Hned po začátku asi tak 1 metr až 1, 5 metru (přeložte si to jako místo, kde sme s holkama stáli) začli někeří jetí týpci skákat a strkat do ostatních, tudíž pár "šťastlivců" dokonce i občasa spadlo na zem a ostatní ho museli aktivně sbírat. Prostě tam už člověk od začátku neměl šanci jen tak stát - pokud někdo zůstal stát, musel počítat s tím, že skončí na zemi nebo že bude muset odejít do klidnějších končin. Já osobně sem si to úplně perfektně užila a budu to mít jako jednu z nejdrsnějších vzpomínek do budoucna, a navíc eště když si vzpomenu na někerý ty hlášky a taky ty týpky okolo nás, tak se musím smát a to hodně nahlas. :D No jo, když seš opitej Kofolou, není co řešit. :) VF dokonce i několik písniček přidávala a já ke konci už skákala a řvala ze všech svých sil, že se mi kolikrát zatmělo před očima. :D Během Dědy Mládka sme se i "mírně" nedobrovolně osprchovali, ale zrovna u toho mi to nějak moc nevadilo. Jinak bych to vyprávění o Humpolci radši už ukončila. :)
Jinak od návratu z dovolený, si dovolím o sobě říct, sem byla zase "ekšn". Lítala sem po venku, po městě, byla v Lukách u Peti na chatě a ve středu přijela již zmiňovaná Barča. To sme část doby taky byli jen tak venku, pak v tom Humpolci, no a taky v sobotu večer na noční divadelní prohlídce na zámku v Moravském Krumlově a dneska taky na divadelní prohlídce, ale na hradě Lipnici. Včera to mělo úplně skvělou pohádkovou, středověkou atmosféru, dneska tam měli zase nejlepší hlody. Ale oboje se mi to líbilo. Ještě sme se včera cestou zpátky několikrát zastavovali, aby sme se mrkli na hvězdy a to mi taky úplně nejvíc učarovalo. A co ještě musím dodat - dneska sem si v Tescu koupila origoš CD Airfare, z kerýho sem prostě nadšená. :D Sice jeden z hlavních důvodů, proč sme tam šli, jaksi nebyl vyřešen, ale to nevadííí.
Zejtra vyrážím fuč z domu, ale mám ještě v plánu se ráno ohlásit, tak nebudu nějak tak moc nic rozepisovat. Pár článků dopředu sem zase přednastavila, tak zase budete mít nějakou dobu na co koukat (radši ani neříkat co číst :D), čímž navážu na to, že se omlouvám, ale prostě v době prázek nikdy nebudu schopná psát články každej den atp., ale myslím, že to většina, nebo možná dokocne všichni pochopí. :) Proteď zdrhám, pá a dobrou.. :)

Letopisy Narnie: Princ Kaspian...

5. srpna 2008 v 15:36 | Mandie...Kikííís... |  ...filmy
... stručný obsah odtud...
Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do Narnie. Petr, Zuzana, Edmund a Lucinka se opět dají do zachraňování tohoto kouzelného světa. Od prvního dílu v Narnii uběhlo spousta času a opět ji sužuje zlo. Tentokrát v podobě občanské války. Jediný kdo zemi může zachránit je princ Kaspian, který požádá o pomoc naši známou čtveřici. Film je natočen podle sedmidílného bestseller Clive Staples Lewise.
Názor mé maličkosti:
Na tomhle filmu sem byla jednou s Kájou v Praze a podruhý ještě v Jihlavě. První zfilmovaný film Letopisy Narnie - Lev, čarodějnice a skříň sem před zhlédnutím tohohle druhýho zfilmovanýho neviděla, to až potom sme se na to mrkli na DVDčku. Zatím sem se celýma Letopisama prokousala jen do pátý knížky, ty zbylý dvě mám právě pučený na přečtení a chtěla bych je ještě do konce prázdnin přečíst. Teď k tomuhle filmu; když sme šli do toho kina měla sem z toho takový smíšený pocity a byla zvědavá, jak se mit o bude líbit. Ale myslím, že sem váhala zbytečně, protože se film stal jedním z mých oblíbených, řekla bych skoro nejoblíbenějších. Nevím, čím ani jak bych to měla popsat, ale prostě mě to okouzlilo. :) A řekla bych, že se mi to líbilo i daleko víc než Lev, čarodějnice a skříň. Čímž chci říct, že pokud ste to ještě někdo neviděl, vřele doporučuju, ikdyž zajisté záleží na vkusu no. :)
(dokonce sem přemýšlela, že bych na to šla v Brně ještě jednou s bráchou, když mi to navrhl:)
Trailer:

Z dovolený doma...

4. srpna 2008 v 22:19 | Mandie...Kikííís... |  ...moje kecy
...živá a zdravá, na jednu stranu šťastná, na druhou smutná. :) Řeknu Vám, že tohle snad byla jedna z nejkrásnějších dovolených, jakou sem kdy zažila. Ze začátku sem si myslela, jak to dopadne staršně nudně, ale opak se stal pravdou. Seznámila sem se tam s pár lidma a už to šlo z kopce. :D Ne, nepředstavujte si nic strašnýho, jak někde podpaluju střechu nebo tak. Nic takovýho se nekonalo. Seznámili sme se v podstatě v neděli na jednom řekněmě z "kulturních večerů", prostě na díze a od tý doby spolu furt něco podnikali, chodili plavat (místy i o půlnoci), na procházky, hráli karty, kulec apod. Mezitím sme s rodičema jezdili po kopečkách, horách atd. Opět sme byli na Sněžce, Černý Hoře, u Špindlerovy boudy (a samo taky u Erlebachovy, kde sme byli v sekudně na lyžáku - řeknu Vám beze sněhu sem si přišla, že sem úplně jinde...) nově sme zavítali v Obřím dolu do Kovárny atd. Taky sme párkrát vydrželi jen tak ležet u bazénu (no nedivte se, dyť to vedro muselo bejt snad všude ne? :D). Momentálně nemám nějak potřebu víc se vypisovat, takže bych to prozatím uzavřela a až si někdy ke konci prázdnin udělám čas, dala bych dohromady nějaký hezký povedený fotky, a myslím si, že jich není málo, páč když se dva fotografický živly (tzn. já a táta :D) daj dohromady, tak to neznamená nic dobrýho. :) Prostě sem se tam opět vyžívila ve svém oblíbeném focení, hlavně potůčků nebo prostě vší vody, skal, kytek, atd., jako byste mě neznali. ;) Jen tady napíšu, že bych lidičkám, který sem tam poznala chtěla poděkovat, za to, co sme tam spolu zažili, ale mám ten dojem, že ti se sem nesjpíš možná ani nedostanou a nepřečtou si to. :) Možná je to i lepší. :D Takže teď už zdrhám, chtěla sem jít brzo spát a pozdě vstávat, nakonec mi došlo, že mám zejtra rovnátka, takže si zase nic moc nepospím, tak je nejlepší na to vyrazit do postele. Mějte se hezky a dobrou, co nejdřív se zase ozvu. :) (asi po 15 minutách si to znovu ještě pročítám...radši to berte s rezervou jo, stejně jako celej můj blog :D)
PS: Notebook a přístup nanet sem tam sice měla, ale nějak sem mocneměla potřebu zas tak využívat toho. :) Prostě prázky bez počítače, anebo aspoň ne s vysedáváním u něj sou nejlepší a zase přicházím na to, že mi vlastně ani moc nechyběl.
PS2: Začínám (opět) pochybovat jak všechno mám stíhat, ale tak doufám, že např. s Áňou si stihnem nějak ten sraz konečně dát, aby to vyšlo oběma a ještě se všema dalšíma, s kým to mám v plánu. :) (btw. vyprávění bude čekat... :D - radši neřešte...)
(chtěla sem dát k tomuhle článku nějakou fotku z dovči, jenže ještě nejsou stažený,takže opět spolehlivý zdroj DA)

Kofola...

3. srpna 2008 v 13:05 | Mandie...Kikííís... |  ...obrázky
...když to vidím tak mám na kofolu chuť xD od Markét...

Ta fotka má něco do sebe...

2. srpna 2008 v 14:21 | Mandie...Kikííís... |  ...okolo slavných
...a to jakože fakt :) je odtud...

Uhodneš co je na obrázku?

1. srpna 2008 v 14:36 | Mandie...Kikííís... |  ...to, co nemá smysl
Třírozměrný obrázek
Tohle musíš určitě zkusit! Je to fascinující! Hlavně nešvindlovat a nepřečíst si nejdřív odpověď!!!